Tańczące Margerytki – oksyda.


Planowałem zaoksydować rustykalną paterkę z kwiatkami według porady kolegi – Jacka, kowala i metaloplastyka z Mikołajek, używając czarnej płynnej pasty do butów. Miała być Kiwi ale w domu miałem tylko Buwi.
Wyniki eksperymentu są bardzo dobre. Pasta do butów w płynie działa nie tylko na stal, jak w przypadku prac Jacka ale też na powierzchnię miedzi. Efekt jest o tyle dobry, że podkreśla kontrast na reliefie, tzn. różnica między uniesionymi obszarami na dekorze a płaskimi na tle jest uwydatniona po zaoksydowaniu pastą do butów.
Paterka wygląda dokładnie tak, jak chciałem. Może następnym razem spróbuję zaoksydować całą powierzchnię na czarno.
Kolejnym eksperymentem będzie oksydowanie według pomysłu Jona Penryna, zaczerpniętego z jego bloga „Hammers, Hares and Ravens”, wykonana płynnym nawozem do kwiatów.
Dziwne? Cała metaloplastyka i sztuka artystycznego zdobnictwa metalu jest zadziwiająca! 🙂

P1060653
P1060654P1060655

Pozdrawiam serdecznie!
Angus

Informacje o Jacek Doliński >Angus

Uwielbiam repusowanie i grawerowanie. Znajduję wiele przyjemności w dzieleniu się wiedzą ze wszystkimi. I just love to do repousse & chasing and metalsmithing. I'ts my pleasure to share knowlegde with everyone.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Tańczące Margerytki – oksyda.

  1. Jacek pisze:

    Wyszło bardzo ciekawie, ciekawie o tyle, że uwidocznione zostały detale, które nie byłyby zauważalne bez naniesienia ciemnego kontrastu. Podobny efekt uzyskasz dzięki różnego rodzaju farbom. Polecam czarny podkład. Czasem warto poeksperymentować, aby trafić w sedno, a pomysły z założenia banalne potrafią być znacznie skuteczniejsze od tych wypracowywanych setkami lat. Również ciekawie wygląda wyrób mocno przerysowany w różne strony papierami ściernymi o grubym ziarnie. Po nałożeniu ciemnego kontrastu, oraz lekkim przetarciu pozostają wzdłużne przerysowania, a efekt takich działań porównać można do zmęczonego zębem czasu metalu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s